SPPC243201FC - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC 5320 1FC.png
SPPC243201FC
Switching Power Supply, AC/DC, 320W, 24V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 99x50x199mm metallic housing
Especificações
Rated output voltage DC
24 V
Power output
320 W
Max. output current DC
13 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Sim
Wall mounting possible
Não
Degree of protection (IP)
IP20
Width
99 mm
Height
50 mm
Depth
199 mm