RM1A23A75 - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1A23A75
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection
Precio de lista
Disponibilidad
¿Tienes preguntas sobre este producto? Ponte en contacto con nosotros
Seleccionar disipador
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V