SPDL484801R - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDL244801R.png
SPDL484801R
Switching Power Supply, AC/DC, 480W, 48V, 10A, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protection, PFC, DC OK Relay contact, metal housing
Preço de Lista
N/A
Disponibilidade
Tem dúvidas sobre este produto? Entre em contato conosco
Especificações
Rated output voltage DC
48 V
Power output
480 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Sim
Wall mounting possible
Não
Degree of protection (IP)
IP20
Width
45 mm
Height
124 mm
Depth
119 mm