SPDE48751 - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDE_751.png
SPDE48751
Switching Power Supply, AC/DC, 75W, 48V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, metal housing
Preço de Lista
N/A
Disponibilidade
Tem dúvidas sobre este produto? Entre em contato conosco
Especificações
Rated output voltage DC
48 V
Power output
75 W
Max. output current DC
1.6 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Sim
Wall mounting possible
Não
Degree of protection (IP)
IP20
Width
32 mm
Height
125 mm
Depth
87.5 mm