SPD244801 - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPD_480_1.png
SPD244801
Switching Power Supply, AC/DC, 480W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, and Short-circuit Protections, 175.5x124.5x123,6mm metallic housing
Especificações
Rated output voltage DC
24 V
Power output
480 W
Max. output current DC
20 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Sim
Wall mounting possible
Não
Degree of protection (IP)
IP20
Width
175.5 mm
Height
124.5 mm
Depth
123.6 mm