RSE4803-B - GavazziAutomation
O Grupo Carlo Gavazzi
Soft Starters and Frequency Drives
RSE_B.png
RSE4803-B
3 phase soft starter for induction motors, Operating voltage (Ue): 480 Vac , Rated current (Ie): 3 Aac, Control voltage (Uc): 24 - 110 Vac/dc & 110 - 480 Vac , DIN rail mount, Supply voltage (Us): Internal, 2-phase control
Especificações
Rated operation current Ie at 40 °C Tu
3 A
Rated operating voltage Ue
408 V ... 552 V
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
93.5 V ... 552 V
Rated control supply voltage Us at DC
20.4 V ... 126.5 V
Internal bypass
Sim
Product Width
45 mm
Product Height
82 mm
Product Depth
102.5 mm