RKD2B60D75P - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RKD2_P.png
RKD2B60D75P
2-pole panel mount SSR, Instant-on switching, dual control, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Certified (EN60335-1)
Preço de Lista
Disponibilidade
Tem dúvidas sobre este produto? Entre em contato conosco
Selecionar Dissipador
Especificações
Output switching mode
Instant on
Number of poles
2
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
12 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V