RGS1A60A75MKE - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGS_MKE.png
RGS1A60A75MKE
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac / 24 - 190 Vdc, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Preço de Lista
N/A
Disponibilidade
Tem dúvidas sobre este produto? Entre em contato conosco
Selecionar Dissipador
Especificações
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
14.8 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
21.6 V ... 190 V