RGC3A60D20GKEDM - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3_54mm_GKE_M.png
RGC3A60D20GKEDM
3-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching with monitoring, Operating voltage (Ue): 90 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 20 Aac, Control voltage (Uc): 5 - 32 Vdc, External supply: 24 Vdc/ac, Built-in overvoltage protection
Especificações
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
20 A
Rated current AC-53a
10 A
Operating voltage
90 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
5 V ... 32 V