RGC1P48AA30E - GavazziAutomation
DIN rail mount
SSR_RGC1P_AA_30.png
RGC1P48AA30E
1-pole DIN-rail mount SSR, Proportional control, Operating voltage (Ue): 190 - 550 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 30 Aac, Input: 4 - 20 mADC, Built-in overvoltage protection
Especificações
Output switching mode
Proportional
Number of poles
1
Rated current AC-51
30 A
Operating voltage
190 V ... 550 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
0 V ... 0 V