PD30ETD02NAM5WE - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Photoelectric sensors
PD30ETD02NAM5WE_12x12.png
PD30ETD02NAM5WE
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 200 mm, infrared modulated light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, M8 Plug, IP69K. ECOLAB, AISI316L, Top Trimmer
Especificações
Rated operating distance
0 mm ... 200 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing material
Metal
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V