PD30CNT15PPM5DU - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNT15PPM5DU_12x12.png
PD30CNT15PPM5DU
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, Infrared light 880nm, Power Supply 10-30VDC, Dust Output, PNP Output, N.O. or N.C., light or dark switching, Connector M8, 10x30x20mm housing
Especificações
Rated operating distance
15000 mm
Output type
PNP
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V