PD30CNP60NAM5SA - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CNP60NAM5SA_12x12.png
PD30CNP60NAM5SA
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 6000mm, red polarized modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN Output, NO and NC, Light and Dark Switching, M8 Plug
Especificações
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Connector M8
Housing style
Plastic
Type of light
Polarized red light
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V