PD30CNP50NAPS - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNP50NAPS_12x12.png
PD30CNP50NAPS
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 5000mm red polarized modulated light 621nm, Power Supply 10-30VDC, NPN Output, NO and NC, Light and Dark Switching, 2 m cable, PointSpot
Especificações
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarized red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V