PC50CND10BA - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Photoelectric sensors
PC50CND10BA_12x12.png
PC50CND10BA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, Infrared modulated light 880nm, Power Supply 10-30VDC, PNP/NPN, NO+NC, 2m Cable, IP67
Especificações
Rated operating distance
10 mm ... 1000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Type of emitted light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V