IRC40SN40M1PA - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Inductive sensors
IRC40SN40M1PA.png
IRC40SN40M1PA
Inductive proximity sensor, 40x40mm Plastic, M12-plug 4-pin, Sn 40mm, Non-Flush mount, 66mm lenght, PNP NO+NC output, 10-30Vdc, 200 mA, Max op. freq. 200Hz, Op. temperature -25C - +80C, IP67-IP68-IP69K, rotatable head, mounting bracket
Especificações
Rated operating distance
40 mm
Installation type
Not flat
Output type
PNP
Output function
Change-over contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 30 V