ICB30S35F22POM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S35F_M1.png
ICB30S35F22POM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 22mm, Quasi-flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 100 Hz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Especificações
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Quasi-flat
Diameter
M30
Output type
PNP
Connection type
Connector M12
Rated power supply
10 V ... 36 V