ICB30S30F10PCM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S30F15_M1.png
ICB30S30F10PCM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 10mm, Flush mount, Short body, PNP NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Especificações
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Concise
Output function
Breaker contact
Connection type
Connector M12
Rated power supply
10 V ... 36 V