ICB30L50F10PO - GavazziAutomation
Inductive sensors
no-image.webp
ICB30L50F10PO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 10mm, Flush mount, Long body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Especificações
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
PNP
Connection type
Cable
Rated power supply
10 V ... 36 V