ICB18S30N20PCM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB18S30N20_M1.png
ICB18S30N20PCM1
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 20mm, Non-flush mount, Short body, PNP NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1,5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Especificações
Rated operating distance
20 mm
Installation type
Not flat
Output type
PNP
Output function
Breaker contact
Rated power supply
10 V ... 36 V