ICB18L50N14M1IO - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Inductive sensors
ICB18L50N14M1IO.png
ICB18L50N14M1IO
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 14mm, Non-Flush mount, Long body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1.5 kHz, Operating temp. -40C - +70C, IP67, IO-Link
Especificações
Rated operating distance
14 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V