ICB12S30N10PO - GavazziAutomation
Voltar à visão geral
Sensors
Inductive sensors
ICB12S30N10.png
ICB12S30N10PO
Inductive proximity sensor, M12 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 10mm, Non-Flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 2 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Especificações
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M12
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V