RZ3A60A75P - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A60A75P
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with over-temperature protection, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1600 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 24 - 275 Vac / 24 - 50 Vdc, Built-in overvoltage protection
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Koellichaam selecteren
Specificaties
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
24 V ... 275 V
Control voltage DC
24 V ... 50 V