RM1D500D10 - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1D.png
RM1D500D10
1-pole panel mount SSR, DC switching, Operating voltage (Ue): 1 - 500 Vdc, Rated current (Ie): 10 Adc, Control voltage (Uc): 4.5 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Koellichaam selecteren
Specificaties
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
1-10 A-DC
Operating voltage
1 V ... 500 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V