RGC3P60AA20E - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3P_AA_54mm.png
RGC3P60AA20E
3-pole DIN-rail mount SSR, Proportional control (Phase angle), Operating voltage (Ue): 180 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 20 Aac, Input: 4 - 20 mADC, Built-in overvoltage protection
Specificaties
Output switching mode
Proportional
Number of poles
3
Rated current AC-51
20 A
Operating voltage
180 V ... 660 V
Analogue control signal
4 - 20mA