RGC1P23V30EA - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC1P_V_30.png
RGC1P23V30EA
1-pole DIN-rail mount SSR, Proportional control, Operating voltage (Ue): 85 - 265 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 30 Aac, Input: 0 -10 / 0 - 5 / 1 - 5 Vdc, External supply: 90 - 250 Vac, Built-in overvoltage protection
Specificaties
Output switching mode
Proportional
Number of poles
1
Rated current AC-51
30 A
Operating voltage
85 V ... 265 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
0 V ... 10 V