RAM1A60A50G - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A_G.png
RAM1A60A50G
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection, Glow wire certified (EN60335-1)
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Koellichaam selecteren
Specificaties
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V