RA40110H10POS - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RA_S.png
RA40110H10POS
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with system monitoring and normally open PNP alarm output, Operating voltage (Ue): 150 - 440 Vac (1000 Vp), Rated current (Ie): 110 Aac, Control voltage (Uc): 7 - 32 Vdc, External supply: 20 - 32 Vdc
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Koellichaam selecteren
Specificaties
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
110 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
150 V ... 440 V
Control voltage DC
20 V ... 32 V