PD30ETT15PAM5SA - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30ETT15PAM5SA_12x12.png
PD30ETT15PAM5SA
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, PNP Output, N.O. and N.C., light and dark switching, Power Supply 10-30VDC, Connector M8, 10x30x20mm Stainless Steel Housing, IP69K, ECOLAB
Specificaties
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing Material
Metal
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V