PD30ETD02NAWE - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30ETD02NAWE_12x12.png
PD30ETD02NAWE
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 200 mm, infrared modulated light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, 2m Cable, IP69K. ECOLAB, AISI316L, Top Trimmer
Specificaties
Rated operating distance
0 mm ... 200 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing material
Metal
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V