PA18CAD10NAM1SA - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Photoelectric sensors
PA18CAD10xAM1SA_12x12.png
PA18CAD10NAM1SA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, M12 Plug, IP69K, ECOLAB
Specificaties
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V