ICB30L50N15NO - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Inductive sensors
ICB30L50N.png
ICB30L50N15NO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 15mm, Non-flush mount, Long body, NPN NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specificaties
Rated operating distance
15 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M30
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V