RGS1S60D30GKEP - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGS1S_20_E.png
RGS1S60D30GKEP
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching with current sense, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 30 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage, over-temperature protection
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
30 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V