RGS1A60D50KEM - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGS_KEM.png
RGS1A60D50KEM
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching with monitoring, Operating voltage (Ue): 150 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, External supply: 24 Vdc, Built-in overvoltage protection
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Operating voltage
150 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V