RF1A23L25 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RF1.png
RF1A23L25
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 280 Vac (600 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 4.25 - 9 Vdc, Built-in overvoltage protection, Certified (EN60335-1), Packed x10
Prix catalogue
Disponibilité
La quantité minimale pour ce produit est 10
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Operating voltage
24 V ... 280 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4.25 V ... 9 V