CA12CAF04BPM1IO - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Capacitive sensors
CA12CAF_IO-Link_Plug_12x12.png
CA12CAF04BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 4mm, Adjustable 0.5-4mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, M12 4-PIN plug, Housing M12 x 80mm, 4th Gen. Tripleshield, Improved EMC performances, IP67 IP68
Spécifications
Rated operating distance
4 mm
Installation Type
Concise
Diameter
12 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V