RM1B40D75 - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1B40D75
1-pole panel mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 440 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Vähittäishinta
Saatavuus
Onko sinulla kysymyksiä tästä tuotteesta? Ota meihin yhteyttä
Valitse jäähdytyselementti
Tekniset tiedot
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
42 V ... 440 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V