RM1A48A25 - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1A48A25
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 530 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection
Vähittäishinta
Saatavuus
Onko sinulla kysymyksiä tästä tuotteesta? Ota meihin yhteyttä
Valitse jäähdytyselementti
Tekniset tiedot
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
42 V ... 530 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V