RGS1A60D90MKE - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGS_MKE.png
RGS1A60D90MKE
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 90 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Vähittäishinta
Saatavuus
Onko sinulla kysymyksiä tästä tuotteesta? Ota meihin yhteyttä
Valitse jäähdytyselementti
Tekniset tiedot
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
90 A
Rated current AC-53a
18 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V