RZ3A40D25P - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A40D25P
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with over-temperature protection, Operating voltage (Ue): 24 - 440 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Precio de lista
Disponibilidad
¿Tienes preguntas sobre este producto? Ponte en contacto con nosotros
Seleccionar disipador
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
25 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
24 V ... 440 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V