ICB18S30F12PO - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB18S30F12.png
ICB18S30F12PO
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 12mm, Quasi-flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1,5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Especificaciones
Rated operating distance
12 mm
Installation type
Quasi-flat
Diameter
M18
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Rated power supply
10 V ... 36 V