CA18CLN12TO - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Sensors
Capacitive sensors
CA18CLN12TO_12x12.png
CA18CLN12TO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-12mm, Power Supply 20-250VAC, SCR Output, N.O., Cable PVC, Housing M18 x 79,5mm, Tripleshield, IP67
Especificaciones
Installation Type
Not flat
Output type
Two-wire
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
20 V ... 250 V