CA12EAN08BPM1IO - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Sensors
Capacitive sensors
CA12EAN_IO-Link_Plug_12x12.png
CA12EAN08BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Non Flush mountable, Sensing Range 8mm, Adj 0.5-8mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, M12 4-PIN plug, AISI316L Housing M12 x 80mm, 4th Gen. Tripleshield, Improved EMC performances, IP67 IP68
Especificaciones
Installation Type
Not flat
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
12 V ... 36 V