RZ3A40A75P - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A40A75P
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with over-temperature protection, Operating voltage (Ue): 24 - 440 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 24 - 275 Vac / 24 - 50 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
24 V ... 440 V
Control voltage AC
24 V ... 275 V
Control voltage DC
24 V ... 50 V