RM1D200D50 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1D.png
RM1D200D50
1-pole panel mount SSR, DC switching, Operating voltage (Ue): 1 - 200 Vdc, Rated current (Ie): 50 Adc, Control voltage (Uc): 4.5 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
21-50 A-DC
Operating voltage
1 V ... 200 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V