RM1B60A100 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1B60A100
1-pole panel mount SSR, Instant-on (Random) switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1400 Vp), Rated current (Ie): 100 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
100 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V