RGS1B60D50KKE - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
RGS.png
RGS1B60D50KKE
1-pole panel mount SSR, E-layout, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
10 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V