RGC3A60A48KGE - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RGC3_48_GE_PM.png
RGC3A60A48KGE
3-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 48 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac / 24 - 190 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
48 A
Rated current AC-53a
23 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
21.6 V ... 190 V