RAM1A23D125 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A.png
RAM1A23D125
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 125 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
125 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V