RA2A60D25M - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RA2A.png
RA2A60D25M
2-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, dual control for inductive loads, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 4.5 - 32 Vdc
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
2
Rated current AC-51
25 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage DC
4.5 V ... 32 V